Bartłomiej Janiak

Bartłomiej Janiak

Bartłomiej Janiak

Pearson

BIOS

Absolwent Uniwersytetu Łódzkiego- Wydział Filologiczny oraz Akademii Leona Koźmińskiego na kierunku Coaching profesjonalny- metody i praktyka. Trener oraz coach obszarów życia zawodowego i prywatnego, od ponad 10 lat związany z rynkiem edukacji, metodyki nauczania i wdrażania rozwiązań cyfrowych. Swoje doświadczenie zdobywał pracując jako lektor języka angielskiego, doradca do spraw kluczowych klientów i specjalista do spraw rozwoju nowego biznesu. Prelegent licznych konferencji metodycznych: Edunation, PASE, IATEFL, E-learning Fusion. Jako trener prowadzi warsztaty min. na Uniwersytecie Humianistycznospołecznym, Politechnice Rzeszowskiej, Politechnice Warszawskiej, Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie z zakresu psychologii zmiany, kreatywności, inteligencji emocjonalnej, komunikacji i zarządzania stresem. Wolontariusz w fundacji Dr Clown, gdzie pracuje z osobami dorosłymi ułatwiając im powrót do zdrowia fizycznego i psychicznego.

ABSTRACT

Mały człowiek, wielkie wsparcie – pozytywna psychologia w rozwoju ucznia

Pewnego dnia, na strychu znajdujesz starą lampę. Czyszcząc z kurzu, pocierasz ją kilkukrotnie i ku Twojemu zdumieniu z lampy wychodzi dżin, ofiarowując Ci prezent. Możesz otrzymać czerwony pierścień, który pomoże w walce z biedą, głodem, nietolerancją i niesprawiedliwością lub zielony, dzięki któremu będziesz mógł walczyć o zrozumienie, sprawiedliwość, zdrowie, równowagę i harmonię. Który wybierasz?

Egzamin dla najmłodszych nie taki straszny jak go malują

Wprowadzając egzamin do procesu kształcenia, tworzymy przestrzeń, gdzie spotykają się nauczyciel, uczeń i rodzic. Egzamin może wzmacniać ucznia poprzez wprowadzenie elementu celowości. Użyty w nieodpowiedni sposób tworzy atmosferę napięcia i zniechęcenia, co przekłada się na (nie)osiągane wyniki.  Zapraszam na egzaminacyjny niezbędnik, czyli jak to zrobić, żeby było dobrze 😊